ملاقات آقای بروکل هرست و نتایج آن

مجموعه: کتاب های پیشرفته / کتاب: جین ایر / فصل 5

کتاب های پیشرفته

14 کتاب | 237 فصل

ملاقات آقای بروکل هرست و نتایج آن

توضیح مختصر

مدیرمدرسه آقای بروکل هرست به مدرسه آمد و با دیدن جین ایر او را به عنوان فردی شرور معرفی کرد.

  • زمان مطالعه 0 دقیقه
  • سطح متوسط

دانلود اپلیکیشن «زیبوک»

این فصل را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زیبوک» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زیبوک»

فایل صوتی

برای دسترسی به این محتوا بایستی اپلیکیشن زبانشناس را نصب کنید.

ترجمه‌ی فصل

فصل پنجم

ملاقات آقای بروکل هرست و نتایج آن

برای من سخت بود که به قوانین مدرسه در لوود و شرایط سخت فیزیکی عادت کنم. در ژانویه ، فوریه و مارس برف سنگینی وجود داشت ، اما ما هنوز مجبور بودیم هر روز یک ساعت را بیرون بمانیم. چکمه و دستکش نداشتیم و دست و پاهایم به شدت درد می کرد. ما بچه هایی در حال رشد بودیم و به غذای بیشتری نسبت به آنچه برایمان فراهم بود نیاز داشتیم. بعضی اوقات دختران بزرگ ما کوچکترها را تهدید می کردند و ما را مجبور می کردند نان وقت چای یا بیسکویت عصرانه خود را به آنها دهیم.

یک روز بعد از ظهر ، بعد از اینکه سه هفته در لودود بودم ، یک بازدید کننده وارد شد. همه معلمان و دانش آموزان هنگام ورود وی به اتاق مدرسه با احترام ایستادند. من سرم را بلند کردم. در آنجا ، در کنار دوشیزه تمپل ، همان ستون سیاه ایستاده بود که در اتاق صبحانه در گیتس هد من را تایید نکرده بود. می ترسیدم که او بیاید. من به خوبی توصیف خانم رید از شخصیت من و قولی را که آن مرد به خانم رید برای هشدار به معلمان لوود در مورد شرارت من داده بود به خاطر آوردم. حالا آنها مرا برای همیشه بچه بدی در نظر می گیرند.

در ابتدا آقای بروکل هرست با زمزمه با دوشیزه تمپل صحبت کرد. فقط می توانستم بشنوم چون جلوی کلاس بودم.

“به خانه دار بگویید که او باید سوزن ها را بشمارد ، و فقط هر بار به دختران نفری یکی بدهد - آنها به راحتی آنها را گم می کنند! و دوشیزه تمپل ، لطفا مطمئن شوید که جوراب های دخترانه با دقت بیشتری رفو شوند. برخی از آنها سوراخ های زیادی دارند. “

دوشیزه تمپل گفت: “من از دستورات شما پیروی خواهم کرد ، آقا”.

“و چیز دیگری که من را متعجب می کند ، متوجه شدم که به تازگی یک ناهار نان و پنیر برای دختران سرو شده است. به چه دلیل؟ در قوانین چیزی در مورد آن وجود ندارد! چه کسی مسئول است؟’

دوشیزه تمپل جواب داد: “من خودم ، آقا”. “صبحانه آنقدر بد پخته شده بود که دختران احتمالاً نمی توانستند آن را بخورند ، بنابراین گرسنه بودند.”

خانم ، یک لحظه به من گوش کن. شما می دانید که من سعی می کنم این دختران را قوی ، صبور و متواضع تربیت کنم. اگر یک نعمت جزئی در دسترس نیست ، چیز دیگری را جایگزین آن نکنید ، بلکه به آنها بگویید شجاع باشند و مانند خود مسیح رنج بکشند. به یاد داشته باشید آنچه که کتاب مقدس می گوید ، انسان نباید فقط با نان زندگی کند ، بلکه باید با کلام خدا زندگی کند! خانم ، وقتی نان در دهان این کودکان می گذارید ، بدن آنها را سیر می کنید اما روح آنها را گرسنه می کنید! ‘

دوشیزه تمپل پاسخی نداد. او مستقیم به روبرو نگاه کرد ، و صورتش مانند مرمر سرد و سخت بود. از طرف دیگر ، آقای بروکل هرست ، حالا دور دختران نگاه کرد و تقریباً از تعجب پرید.

” آن دختر با موهای قرمز فر که همه جا با موهای فر است کیه خانم؟ “

دوشیزه تمپل به آرامی گفت: “این جولیا سورن است.” می بینی موهایش به طور طبیعی فر است .

“به طور طبیعی! بله ، اما این خداست که ما از او اطاعت می کنیم ، نه طبیعت! دوشیزه تمپل ، موهای آن دختر باید کوتاه شود. من بارها و بارها گفته ام که مو باید خیلی ساده و معمولی مرتب شود. من دختران دیگری را اینجا می بینم که موهای زیادی دارند. بله ، من فردا کسی را می فرستم تا موهای همه دختران را کوتاه کند.

“آقای بروکل هرست..”‘دوشیزه تمپل شروع کرد:

‘نه ، دوشیزه تمپل ، من اصرار دارم. برای رضای خدا این دختران باید موهای کوتاه ، صاف و لباس های ساده ای داشته باشند . “

با ورود سه خانم که متأسفانه نظرات او راجع به لباس و مو نشنیده بودند حرف او قطع شد . همه آنها گرانترین لباسها را پوشیده بودند و موهایی زیبا ، بلند و فرفری داشتند. من شنیدم که دوشیزه تمپل به عنوان همسر و دختران آقای بروکل هرست از آنها استقبال می کند.

من امیدوار بودم که آقای بروکل هرست در حالی که صحبت می کرد صورتم را پشت لوحم پنهان کنم ، تا مبادا مرا بشناسد ، اما ناگهان لوح از دست من افتاد و روی زمین سخت دو تکه شد. من خیلی خوب می دانستم که چه اتفاقی خواهد افتاد.

“دختر بی خیال!” آقای بروکل هرست به آرامی گفت ، تقریباً با خودش. ‘دختر جدید ، می بینم. نباید فراموش کنم که در مورد او به کل مدرسه چیزی بگویم. و سپس با صدای بلند نزد من: ‘بچه بیا اینجا.’

من آنقدرترسیده بودم که نمی توانستم حرکت کنم ، اما دو دختر بزرگ مرا به سمت خود هل دادند. دوشیزه تمپل با مهربانی در گوش من زمزمه کرد:

“نترس ، جین. من دیدم که این یک تصادف بود. مهربانی او را احساس می کردم ، اما من می دانستم که به زودی او دروغهای مربوط به من را می شنود و سپس از من متنفر خواهد شد!

آقای بروکل هرست گفت: “کودک را روی آن صندلی بگذارید.” کسی مرا بلند کرد روی صندلی بلند ، طوری که نزدیک بینی او بودم. با ترس و لرز ، چشمهای همه را به من احساس کردم.

“این دختر را می بینی؟” ستون مرمر سیاه آغاز کرد. “او جوان است ، او مانند یک کودک معمولی به نظر می رسد. هیچ چیز در مورد او به شما نمی گوید که او شرور است. اما او سراسر شرارت است! بچه ها ، با او صحبت نکنید ، از او دوری کنید. معلمان ، او را تماشا کنید ، بدن او را مجازات کنید تا روح او را نجات دهید - اگر واقعاً او روح دارد ، زیرا این کودک . من به سختی می توانم آن را بگویم - این کودک دروغگو است! “

“چقدر تکان دهنده است!” گفت: دو دختر بروکل هرست ، هر کدام یک یا دو قطره اشک از چشمان خود پاک کردند.

مرد بزرگ ادامه داد: “من این واقعیت را از خانم رید ، بانوی مهربانی که پس از مرگ والدینش از او مراقبت کرد و به عنوان عضوی از خانواده تربیت کرد ، دریافتم. در پایان خانم رید چنان از تأثیر شیطانی این کودک بر فرزندان خود ترسید که مجبور شد او را به اینجا بفرستد. معلمان ، او را با دقت تماشا کنید!

خانواده بروکل هرست ایستادند و به آرامی از اتاق مدرسه خارج شدند. درب منزل قاضی من برگشت و گفت: “او باید نیم ساعت بیشتر روی آن صندلی بایستد و هیچ کس نمی تواند بقیه روز را با او صحبت کند.”

بنابراین من در آنجا ، بالای صندلی ، به عنوان یک نمونه زشت شرارت به صورت عمومی نشان داده شدم. احساس شرم و عصبانیت درونم جوشید ، اما دقیقاً همانطور که احساس کردم دیگر تحمل آن را ندارم ، هلن برنز از کنارم رد شد و چشمهایش را به سمت چشمهایم بلند کرد. نگاهش به من آرامش داد. چه لبخندی زد! این لبخندی هوشمندانه و شجاعانه بود که صورت نازک و چشمان خاکستری خسته اش را روشن می کرد.

وقتی همه دختران ساعت پنج از اتاق مدرسه خارج شدند ، من از صندلی پایین آمدم و روی زمین نشستم. دیگر احساس قدرت و آرامش نمی کردم و شروع به گریه تلخ کردم. من خیلی دوست داشتم در لوود دوست شوم ، خوب باشم ، و شایسته ستایش باشم. حالا هیچ کس باورم نمی کند یا شاید حتی با من صحبت نمی کند. آیا می توانم بعد از این زندگی جدیدی را شروع کنم؟

‘هرگز!’ . من گریه کردم

“ای کاش من مرده بودم!” همین موقع هلن رسید و قهوه و نان من را آورد. من برای خوردن و نوشیدن بیش از حد ناراحت بودم ، اما او مدتی با من نشست و به آرامی با من صحبت کرد ، اشک هایم را پاک کرد و به من کمک کرد تا بهبود پیدا کنم. وقتی دوشیزه تمپل به دنبال من آمد ، او ما را پیدا کرد که آرام کنار هم نشسته ایم.

او گفت: “هر دوی شما به اتاق من بیایید.”

به اتاق گرم و راحت او رفتیم.

او گفت: “حالا حقیقت را به من بگو ، جین”. “شما متهم شده اید ، و شما باید این شانس را داشته باشید که از خود دفاع کنید.”

و بنابراین من تمام داستان کودکی با خانواده رید و تجربه وحشتناک خود را در اتاق قرمز برای او تعریف کردم.

وی گفت: “من دکتر لوید را می شناسم که وقتی بیمار بودی تو را دیده است.” “من برای او می نویسم و ​​می بینم که آیا او با گفته شما موافق است یا نه. اگر او این کار را انجام دهد ، من به طور عمومی به مدرسه می گویم که شما دروغگو نیستید. من الان بهت ایمان دارم جین. ‘ و او مرا بوسید. به هلن برگشت.

‘امشب حال تو چطوره ، هلن؟ آیا امروز خیلی سرفه کرده ای؟ ‘

“نه خیلی خانم.”

“و درد در سینه شما؟”

“فکر می کنم کمی بهتر است.”

دوشیزه تمپل با دقت هلن را معاینه کرد و کمی آهی کشید. سپس او به ما چای و نان تست داد. برای مدتی احساس کردم که در بهشت ​​هستم ، در اتاق گرم و زیبا ، با دوشیزه تمپل مهربان و هلن مشغول خوردن و آشامیدن هستم.

اما وقتی به اتاق خواب خود رسیدیم ، خانم اسكچرد در حال بررسی كشوها بود.

برنز.’او گفت :

“کشوی شما خیلی نامرتب است! فردا ، تمام روز ، شما بر روی پیشانی خود اعلان می زنید که می گوید نامرتب! ‘

هلن گفت خانم اسكچرد كاملاً حق با او بود ، و اعلان را روز بعد زد. اما من عصبانی شدم و در اواخر بعد از ظهر آن را از سر او پاره کردم و در آتش انداختم.

وقتی دوشیزه تمپل نامه ای از دکتر لوید دریافت كرد ، كه موافقت می كرد حرف من درست است ، او به كل مدرسه گفت كه من به اشتباه متهم شده ام و دروغگو نیستم. از همان لحظه احساس کردم پذیرفته شده ام و شروع به کار کردم تا آنجا که می توانم یاد بگیرم و تا آنجا که ممکن است دوست پیدا کنم.

متن انگلیسی فصل

CHAPTER FIVE

Mr. Brocklehurst’s visit and its results

It was difficult for me to get used to the school rules at Lowood, and to the hard physical conditions. In January, February and March there was deep snow, but we still had to spend an hour outside every day. We had no boots or gloves, and my hands and feet ached badly. We were growing children, and needed more food than was provided. Sometimes the big girls bullied us little ones and made us hand over our teatime bread or evening biscuit.

One afternoon, when I had been at Lowood for three weeks, a visitor arrived. All the teachers and pupils stood respectfully as he entered the schoolroom.

I looked up. There, next to Miss Temple, stood the same black column which had frowned on me in the breakfast-room at Gateshead. I had been afraid he would come. I remembered only too well Mrs. Reed’s description of my character, and the promise he had given her to warn teachers at Lowood about my wickedness. Now they would consider me a bad child for ever.

At first Mr. Brocklehurst spoke in a murmur to Miss Temple. I could just hear because I was at the front of the class.

‘Tell the housekeeper she must count the needles, and only give out one at a time to the girls - they lose them so easily! And Miss Temple, please make sure the girls’ stockings are mended more carefully. Some of them have a lot of holes.’’

‘I shall follow your instructions, sir,’ said Miss Temple.

‘And another thing which surprises me, I find that a lunch of bread and cheese has been served to the girls recently. Why is this? There is nothing about it in the rules! Who is responsible?’

‘I myself, sir,’ answered Miss Temple. “The breakfast was so badly cooked that the girls couldn’t possibly eat it, so they were hungry.’

‘Madam, listen to me for a moment. You know that I am trying to bring up these girls to be strong, patient and unselfish. If some little luxury is not available, do not replace it with something else, but tell them to be brave and suffer, like Christ Himself. Remember what the Bible says, man shall not live by bread alone, but by the word of God! Madam, when you put bread into these children’s mouths, you feed their bodies but you starve their souls!’

Miss Temple did not reply. She looked straight in front of her, and her face was as cold and hard as marble. Mr Brocklehurst, on the other hand, now looked round at the girls, and almost jumped in surprise.

‘Who - what is that girl with red hair, with curls, madam, with curls everywhere?’

‘That is Julia Severn,’ said Miss Temple quietly. ‘Her hair curls naturally, you see.’

‘Naturally! Yes, but it is God we obey, not nature! Miss Temple, that girl’s hair must be cut off. I have said again and again that hair must be arranged modestly and plainly. I see other girls here with too much hair. Yes, I shall send someone tomorrow to cut all the girls’ hair.’

‘Mr. Brocklehurst.’ began Miss Temple.

‘No, Miss Temple, I insist. To please God these girls must have short, straight hair and plain, simple clothes.’

He was interrupted by the arrival of three ladies, who had unfortunately not heard his comments on dress and hair. They all wore the most expensive clothes and had beautiful, long, curly hair. I heard Miss Temple greet them as the wife and daughters of Mr. Brocklehurst.

I had hoped to hide my face behind my slate while Mr. Brocklehurst was talking, so that he would not recognize me, but suddenly the slate fell from my hand and broke in two on the hard floor. I knew only too well what would happen next.

‘A careless girl!’ said Mr. Brocklehurst quietly, almost to himself. ‘The new girl, I see. I must not forget to say something to the whole school about her.’ And then to me, aloud: ‘Come here, child.’

I was too frightened to move, but two big girls pushed me towards him. Miss Temple whispered kindly in my ear:

‘Don’t be afraid, Jane. I saw it was an accident.’ Her kindness touched me, but I knew that soon she would hear the lies about me, and then she would hate me!

‘Put the child on that chair,’ said Mr. Brocklehurst. Someone lifted me up on to a high chair, so that I was close to his nose. Frightened and shaking, I felt everyone’s eyes on me.

‘You see this girl?’ began the black marble column. ‘She is young, she looks like an ordinary child. Nothing about her tells you she is evil. But she is all wickedness! Children, don’t talk to her, stay away from her. Teachers, watch her, punish her body to save her soul - if indeed she has a soul, because this child. I can hardly say it - this child is a liar!’

‘How shocking!’ said the two Brocklehurst daughters, each wiping a tear or two from their eyes.

‘I learned this fact,’ continued the great man, ‘from Mrs. Reed, the kind lady who took care of her after her parents’ death and brought her up as a member of the family. In the end Mrs. Reed was so afraid of this child’s evil influence on her own children that she had to send her here. Teachers, watch her carefully!’

The Brocklehurst family stood up and moved slowly out of the schoolroom. At the door, my judge turned and said, ‘She must stand half an hour longer on that chair, and nobody may speak to her for the rest of the day.’

So there I was, high up on the chair, publicly displayed as an ugly example of evil. Feelings of shame and anger boiled up inside me, but just as I felt I could not bear it any longer, Helen Burns walked past me and lifted her eyes to mine. Her look calmed me. What a smile she had! It was an intelligent, brave smile, lighting up her thin face and her tired grey eyes.

When all the girls left the schoolroom at five o’clock, I climbed down from the chair and sat on the floor. I no longer felt strong or calm, and I began to cry bitterly. I had wanted so much to make friends at Lowood, to be good, to deserve praise. Now nobody would believe me or perhaps even speak to me. Could I ever start a new life after this?

‘Never!’ I cried. ‘I wish I were dead!’ Just then Helen arrived, bringing my coffee and bread. I was too upset to eat or drink, but she sat with me for some time, talking gently to me, wiping away my tears, and helping me to recover. When Miss Temple came to look for me, she found us sitting quietly together.

‘Come up to my room, both of you,’ she said.

We went to her warm, comfortable room upstairs.

‘Now tell me the truth, Jane,’ she said. ‘You have been accused, and you must have the chance to defend yourself.’

And so I told her the whole story of my lonely childhood with the Reed family, and of my terrible experience in the red room.

‘I know Dr Lloyd, who saw you when you were ill,’ she said. ‘I’ll write to him and see if he agrees with what you say. If he does, I shall publicly tell the school you are not a liar. I believe you now, Jane.’ And she kissed me. She turned to Helen.

‘How are you tonight, Helen? Have you coughed a lot today?’

‘Not very much, ma’am.’

‘And the pain in your chest?’

‘It’s a little better, I think.’

Miss Temple examined Helen carefully, and sighed a little. Then she gave us some tea and toast. For a while I felt I was in heaven, eating and drinking in the warm, pretty room, with kind Miss Temple and Helen.

But when we reached our bedroom, Miss Scatcherd was checking the drawers.

‘Burns!’ she said. ‘Yours is far too untidy! Tomorrow, all day, you will wear a notice on your forehead saying UNTIDY!’

Helen said Miss Scatcherd was quite right, and wore the notice all the next day. But I was furious, and at the end of the afternoon, tore it off her head and threw it in the fire.

When Miss Temple received a letter from Dr Lloyd, agreeing that what I had said was true, she told the whole school that I had been wrongly accused and was not a liar. From that moment, I felt I was accepted, and set to work to learn as much as I could, and make as many friends as possible.

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.